CZ/EN

Systém jakosti

Přísná kontrola kvality a bezpečnosti našich výrobků je základem spokojenosti našich zákazníků.

 

Kvalitní a čerstvé mléko je denně nakupováno jen od prověřených českých farmářů. Zdravotní stav dojnic a správné nakládání se syrovým mlékem je pravidelně kontrolováno Státní veterinární správou.

Poté co je mléko dopraveno do mlékárny je jeho kvalita na příjmu kontrolována rozbory v akreditované Centrální laboratoři Bohušovice nad Ohří a v Buštěhradu. Správná hygienická a výrobní praxe při získávání a skladování syrového mléka je pod stálým dohledem státní autority -Státní veterinární správy.Po kontrole parametrů v laboratoři je syrové mléko zpracováno dle jednotlivých směrných technologických postupů výroby jednotlivých výrobků a kontrolováno ve všech fázových výrobních a technologických operacích dle požadavků systému HACCP , správné výrobní praxe a požadavků mezinárodního standartu IFS Food.

Veškeré přímé obalové materiály, komponenty, přídatné i pomocné látky a sanitační prostředky jsou pravidelně kontrolovány a auditovány dle požadavků potravinářské legislativy.

Každá šarže hotového zabaleného výrobku je zkontrolována výstupní kontrolou veškerých legislativně závazných a deklarovaných parametrů v podnikové kontrolní laboratoři. Tyto kontrolní metody jsou pravidelně ověřovány v akreditovaných laboratořích.Teprve pak je finální výrobek uvolněn ve své skladové pozici moderního řízeného centrálního chlazeného či nechlazeného skladu, kam je okamžitě po výrobě umístěn pro dodržení parametrů chladícího řetězce. Až po uvolnění k expedici je výrobek distribuován vlastními či smluvními dopravními prostředky k odběrateli.

Celou dobu je stále monitorován teplotní režim skladování i dopravy. Také v celém logistickém procesu skladování a dopravy je řízení procesů dle požadavků systému HACCP a požadavků mezinárodního standartu IFS Logistic.Spokojenost konečného spotřebitele s nejvyšší kvalitou našich výrobků je vždy prvořadým cílem všech řídících, výrobních, kontrolních i logistických procesů našeho podniku. Rádi proto přivítáme i Vaše názory a zkušenosti –  info@bohusovickamlekarna.cz